малко теория

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

малко теория

Post by rimohit »

Знам че зависи от каяка , гребеца и много други фактори но някой ако е засичал някаква скорост на движение на туристически каяк да сподели.Говоря за нормален ход при който може да се изгребе 3-4-5 км без да си даваш някакъв мега зор.
Нямам никаква представа а ми трябва че подготвям едно "турче" а трябва да си го организирам някак.Ако имах някой малък ГПС би било лесно ама у фирмата само едри говеда за по много пари и нестава :(
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: малко теория

Post by manev »

7-8 км. средна скорост. С твойта съпунерка по-малко ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: малко теория

Post by rimohit »

мойто не е сапунерка ... няма къде да се сложи сапуна ...
Повече от нормален човешки ход??? Ако аз я докарам 4-5 ще съм доволен :D
Мерси.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: малко теория

Post by sto100jan »

През лятото на ТИД-а , всички знаеха , че средната скорост на течението на Дунав е 5 км/ч , а тя се оказа предимно 2-3 , редко 4 км/ч. А ние , с попътното течение го докарвахме до 5км/ч средна скорост ,ако не се лъжа . Той Тихомир с ГПС-а може да каже съвсем точно.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: малко теория

Post by rimohit »

Бачо Стояне.Твоята гемийка не е ли една от бързите сит он топове.Имам огромното желание да я пробвам ,защото е един от фаворитие ми за следваща лодка.Надявам се лятото да те издиря някъде и да те подкупя с някоя друга бира за да те балгоразположа :)
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: малко теория

Post by graf_bezuhoff »

Аааа с бира няма да стане, тя е само да закърпи положението докато развинтвате шишето с ракия!
Иначе лодката наистина е бързак. И Стоян както гребе като вентилатор, няма настигане!
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: малко теория

Post by rimohit »

Ами не го познавам бачо Стоян и не зная какви са му предпочитанията .. нека той да си каже :lol:
Другия каяк дето ми е на срце е ДИСКО на РТМ.. така ,че ако има някой с такъв и той ще намаже почерпка
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: малко теория

Post by sto100jan »

Ееее , аз съм най-антикомерсиалния тип - каквото черпиш - това ще пия ;) Няма проблем , ще го пробваш , само да се засечем . За бърза - бърза е лодката , аз си я харесвам . Ако ти се разкарва чак дотук , аз мисля все пак да го изшляпам тоя язовир на Места още тая зима . Така че , следи тука мероприятията , и ако не сега - напролет , на някой язовир . Аз сега на Тасос се опитах да вляза на Чачи в каяка , заклещих се и ни напред ни назад. Всички заложили че ще се обърна , ама нъцки :twisted: . Излязох си без да съм влязъл напълно .
Нашите поне са лесни за влизане и излизане . Досега ми е било удобно само в Турияк на Прион
peter46
Posts: 5
Joined: 12 Oct 2008, 09:06

Re: малко теория

Post by peter46 »

Мога да отговоря само за Дунав и само за района на Видин.По течението -зависи главно от нивото -колкото по-висок Дунав-толкова по-бърз ход на каяка при непрестанно гребане.Срещу течението-колкото по -висок Дунав-толкова по -бавен ход на каяка при непрестанно гребане.ИЛИ/обобщавам/-среден ход-по течението = 10 км / час при средно ниво на Дунав и при непрекъснато нормално гребане.Среден ход-срещу течението=5 км / час при средно ниво на Дунав и при непрекъснато нормално гребане.Това се отнася за туристически каяк POUCH,KOLIBRI ,NEPTUN,JANTAR,TAJMEN и за средно ниво вземам 300-350 см при Видин.За другаде -не мога да кажа,но мисля,че няма да има чак толкова големи разлики.........Тук не става дума за състезателно гребане.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: малко теория

Post by kayaso »

моето впечатление е, че по Дунав има уастъци, в които реката тече 2 пъти по-бързо от други, така че може да има големи разлики но за кратки преходи. А ако вземем средната скорост, което е правилно, защото там обикновено се гребе на дълги преходи, тогава тя се изравнява... дъра-бъра-дъра... 8-)
Locked