Първият ми твърдак - Discovery на SeaBird Design

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

etfilm
Posts: 13
Joined: 27 Aug 2009, 07:02
Location: София

Първият ми твърдак - Discovery на SeaBird Design

Post by etfilm »

IMG_0697_1.JPG
Поздрави на всички от форума. След две години четене и разпитване, дойде време и аз да се похваля с първата си твърда лодка -Discovery на SeaBird Design. Досега бях дълги години с един сглобяем Пух, чийто ремонти накрая отнемаха двойно повече време от самото каране. След това минах на руска надуваема, а от една година и нещо много се кефя на Convertible-а на Advanced Elements. По принцип гребя в умерен туристически стил, но с АЕ си позволявах да влизам и в по-сериозни вълни на морето и по язовири. Много бих се радвал да се включвам във всякакви водни "мероприятия" със съфорумци.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Първият ми твърдак

Post by manev »

Добре дошъл сред нас и честита придобивка.
Сега остава да се свържеш с Графа и Стоян "култовия" :D Благоевградски орел и лодката ти ще се радва на добри и ползотворни екскурзии ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
etfilm
Posts: 13
Joined: 27 Aug 2009, 07:02
Location: София

Re: Първият ми твърдак

Post by etfilm »

Благодаря!
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Първият ми твърдак

Post by sto100jan »

manev wrote:Добре дошъл сред нас и честита придобивка.
Сега остава да се свържеш с Графа и Стоян "култовия" :D Благоевградски орел и лодката ти ще се радва на добри и ползотворни екскурзии ;)
Най-после бях похвален пред строя от началството :mrgreen:

Колега etfilm , добре дошъл !
Мислехме го с един друг тукашен каякар турист да отидем за 3 дни на Беглика и Широка поляна тая седмица , но нещо времето се скофти :? Ама още не е късно , пък ако не тая - другата , евентуално ..... Разгеле сега рибарите са си на топло по такситата из градовете :ugeek:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Първият ми твърдак

Post by graf_bezuhoff »

Честита придобивка! Дълго да пориш с нея водите! Ще се радваме на съвместни начинания!
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Първият ми твърдак

Post by rimohit »

Честито колега ....много хубави емоции
Last edited by graf_bezuhoff on 08 Oct 2010, 15:30, edited 1 time in total.
Reason: Спам
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Първият ми твърдак

Post by genius »

...
Last edited by graf_bezuhoff on 08 Oct 2010, 15:30, edited 1 time in total.
Reason: Спам
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Първият ми твърдак

Post by rimohit »

...
Last edited by graf_bezuhoff on 08 Oct 2010, 15:29, edited 1 time in total.
Reason: Спам
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Първият ми твърдак

Post by graf_bezuhoff »

Стига сте спамили ;)
Кажете нещо позитивно, като къде ще видим новата лодка тоя уикенд - ама в другата тема.
Ще очакваме и впечатления от собственика - как се държи, какво му допада и какво не...
etfilm
Posts: 13
Joined: 27 Aug 2009, 07:02
Location: София

Re: Първият ми твърдак - Discovery на SeaBird Design

Post by etfilm »

След две едночасови карания на Панчарево мога да кажа, че много ме кефи - знаете, че почти нямам опит с други твърди лодки. Естествено, веднага усетих удоволствието от липсата на подготовка при пускането на вода и скоростта на движение спрямо надувните и сглобяемите каяци. Намирам малък проблем с капака - тип байонет - на дневния люк, може да има някаква малка деформация. Нямам впечатления как би се държала на вятър и вълни - времето беше тихо и много приятно. Още веднъж - много благодаря за хубавите пожелания и чакам с нетърпение възможността да покараме заедно и, разбира се, да я полеем както си трябва... :D
Post Reply